Cunoaste lumea

Noutăți

Cea mai scumpă casă din SUA nu se poate vinde

  •  
  •  
  •  

O casă din cartierul Bel Air, Los Angeles, statul California, este considerată cea mai scumpă din SUA, evaluată la un sfert de miliard de dolari. Aceasta va ieși pe piață la vânzare cu 100 de milioane de dolari mai puțin.

Blocul de sticlă cu patru etaje pe care dezvoltatorul Bruce Makowsky l-a construit și dotat cu flori opulente, un heliport și o pistă de bowling marca Louis Vuitton pe patru benzi, este acum disponibilă pentru 150 de milioane de dolari, a declarat dezvoltatorul într-un comunicat.

Este a doua oară când reduce prețul pentru această acasă, spunând că este „cea mai mare capodoperă” a dezvoltatorului, care cerea ultima dată 188 de milioane de dolari.

Pe lângă pista de bowling se află o sală de jocuri, cu patru mese de fotbal. Există un “home theater” cu 40 de locuri, o galerie subterană de mașini și două crame contemporane (deja aprovizionate cu vin și șampanie).

Există, de asemenea, 12 dormitoare, două “suite master” separate, 21 băi și o colecție de 100 de opere de artă. În exterior, un teatru pop-up oferă divertisment în aer liber, la fel și piscina de 85 de metri cu plăci de sticlă, anunță Mansion Global.

Megamensiunea contemporană a ajuns pe piață în urmă cu doi ani și, de atunci, mai multe case mai mici din Los Angeles s-au vândut pentru aproape sau la aproape de 100 de milioane de dolari.

În aprilie, cofondatorul Hard Rock Cafe, Peter Morton, și-a vândut casa de pe plaja Malibu cu o sumă record de 110 milioane de dolari.

Foto Mansion Global


Cunoaşte Lumea --> Prima pagină


  •  
  •  
  •  

Adauga un comentariu

Adresa de email introdusa nu va fi publicata.
Comentariile care conțin cuvinte obscene și limbaj violent sau care instigă la ură și discriminare nu vor fi publicate!


*


Termeni si conditii