Noutăți

Inedit: Președinta Croației a dansat împreună cu fotbaliștii naționalei, în vestiar, după calificarea în semifinalele Campionatului Mondial. Video

Adevarul.ro: Croaţia s-a calificat în semifinalele Campionatului Mondial după o victorie dramatică, în sferturi, contra naţionalei Rusiei. Scorul după timpul regulamentar a fost 1-1, iar după prelungiri 2-2, iar croaţii au învins la penaltyuri cu 4-3. Ei au fost susţinuţi din tribună şi de preşedintele statului, Kolinda Grabar -Kitarovici, care de data aceasta a luat loc la oficială, alături de şeful FIFA, Giani Infantino, şi de premierul rus, Andrei Medvedev.

Kolinda, primul preşedinte femeie din istoria Croaţiei, a coborât imediat după meci la vestiarul echipei sale, unde i-a îmbrăţişat pe jucători şi a cântat alături de ei. ea a postat un mesaj pe facebook, în care s-a declarat mândră de fotbalişti şi i-a îndemnat pe cei de acasă să petreacă pentru această victorie. Croaţia va întâlni Anglia în semifinalele Cupei Mondiale.

Intră pe pagina principală a site-ului pentru a vedea cele mai noi articole! Clik aici: Acasa